LP3879MR-1.2
MFR.Part #
LP3879MR-1.2
JLCPCB Part #
C3750157
Package
SO-8-EP
Description
-40℃~+125℃ 1 1.2V 1.4mA 60dB@(1kHz) 6V 800mA Fixed Over Current Protection、Overheat protection Positive SO-8-EP Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS