LP3874EMP-3.3-NS
MFR.Part #
LP3874EMP-3.3-NS
JLCPCB Part #
C3752369
Package
SOT-223-5
Description
-40℃~+125℃ 1 3.3V 350mV@(800mA) 7V 800mA 9mA Fixed Positive SOT-223-5 Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators