LP38692SD-1.8
MFR.Part #
LP38692SD-1.8
JLCPCB Part #
C3745503
Package
WSON-6(3x3)
Description
-40℃~+125℃ 1 1.6V@(1A) 1.8V 10V 1A 55dB@(120Hz) 55uA Fixed Over Current Protection、Thermal Shutdown、ESD Protection、Enable、Reverse Current Protection、Surge Protection、Under Voltage Lockout (UVLO) Positive WSON-6(3x3) Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators