LP38690SDX-2.5/NOPB
MFR.Part #
LP38690SDX-2.5/NOPB
JLCPCB Part #
C3749432
Package
WSON-6(3x3)
Description
-40℃~+125℃@(Tj) 1 10V 1A 2.5V 55dB@(120Hz) 55uA 800mV@(1A) Fixed Over Current Protection、Over Temperature Protection Positive WSON-6(3x3) Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS