LP3853ES-2.5
MFR.Part #
LP3853ES-2.5
JLCPCB Part #
C3752190
Description
-40℃~+125℃ 1 2.5V 3A 4mA 600mV@(3A) 7V Fixed Over Current Protection、Overheat protection Positive TO-263-5 Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS