LP3852ES-3.3
Extended
Manufacturer
Texas Instruments
MFR.Part #
LP3852ES-3.3
JLCPCB Part #
C3750607
Package
TO-263-5
Description
-40℃~+125℃ 1 1.5A 3.3V 380mV@(1.5A) 3mA 7V Fixed Over Current Protection、Overheat protection Positive TO-263-5 Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS