LP2985-33DBVT
MFR.Part #
LP2985-33DBVT
JLCPCB Part #
C75216
Package
SOT-23-5
Description
-40℃~+125℃@(Tj) 1 150mA 16V 280mV@(150mA) 3.3V 30uVrms 45dB@(1kHz) 850uA Fixed Over Current Protection、Over Temperature Protection、Enable、Short Circuit Protection Positive SOT-23-5 Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS