LP2951-33DR
MFR.Part #
LP2951-33DR
JLCPCB Part #
C109381
Package
SOIC-8
Description
-40℃~+125℃@(Tj) 1 1.235V~30V、3.3V 100mA 100uVrms 30V 450mV@(100mA) 75uA Fixed、Adjustable Over Current Protection、Over Temperature Protection、Enable Positive SOIC-8 Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS