LP2950CDT-3.3
Extended
Manufacturer
Texas Instruments
MFR.Part #
LP2950CDT-3.3
JLCPCB Part #
C3747586
Package
TO-252-3
Description
-40℃~+125℃ 1 100mA 120uA 3.3V 30V 600mV@(100mA) Fixed Over Current Protection、Thermal Shutdown、ESD Protection、Enable、Short Circuit Protection Positive TO-252-3 Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS