LMR36502F3RPER
Extended
Manufacturer
Texas Instruments
MFR.Part #
LMR36502F3RPER
JLCPCB Part #
C20345529
Package
VQFN-9-HR(2x2)
Description
-40℃~+150℃@(TJ) 1 150mA 1V~16V 200kHz~2.2MHz 3.6V~65V Adjustable Buck Buck Built-in Yes VQFN-9-HR(2x2) DC-DC Converters ROHS