LM79L15ACM-NS
Extended
Manufacturer
Texas Instruments
MFR.Part #
LM79L15ACM-NS
JLCPCB Part #
C3744462
Package
SOIC-8
Description
0℃~+70℃@(Ta) 1 100mA 15V 250uA 30V 50dB@(120Hz) Fixed Negative Over Temperature Protection、Short Circuit Protection、Thermal Shutdown SOIC-8 Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators