LM79L12ACZ/TZ
Extended
Manufacturer
Texas Instruments
MFR.Part #
LM79L12ACZ/TZ
Description
0℃~+70℃@(Ta) 1 100mA 12V 17V 52dB@(120Hz) 6mA 96uV Fixed Negative - Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS