LM78L15ACMX
Extended
Manufacturer
Texas Instruments
MFR.Part #
LM78L15ACMX
JLCPCB Part #
C3752816
Package
SOIC-8
Description
0℃~+125℃ 1 100mA 15V 35V 3mA 51dB@(120Hz) Fixed Over Current Protection、Thermal Shutdown、ESD Protection、Enable、Short Circuit Protection Positive SOIC-8 Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS