LM78L12ACMX
Extended
Manufacturer
Texas Instruments
MFR.Part #
LM78L12ACMX
JLCPCB Part #
C3751790
Package
SOIC-8
Description
0℃~+125℃ 1 100mA 12V 35V 3mA 54dB@(120Hz) Fixed Overheat protection Positive SOIC-8 Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators