LM4040CIM-10.0
Extended
Manufacturer
Texas Instruments
MFR.Part #
LM4040CIM-10.0
JLCPCB Part #
C3680340
Package
SOIC-8
Description
-40℃~+85℃@(Ta) 100ppm/℃ 10V 15mA 180uVrms Fixed Parallel ±0.5% SOIC-8 Voltage Reference