LM3S601-IQN50-C2T
MFR.Part #
LM3S601-IQN50-C2T
JLCPCB Part #
C3227231
Package
LQFP-48(7x7)
Description
32KB 36 3V~3.6V 50MHz ARM Cortex-M3 LQFP-48(7x7) Microcontrollers (MCU/MPU/SOC) ROHS