LM3940IS-3.3
MFR.Part #
LM3940IS-3.3
JLCPCB Part #
C3743413
Package
TO-263-3
Description
-40℃~+125℃ 1 1A 200mV@(100mA) 3.3V 7.5V Fixed Overheat protection Positive TO-263-3 Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS