LM2937IMP-12
MFR.Part #
LM2937IMP-12
JLCPCB Part #
C6652839
Package
SOT-223-4
Description
-40℃~+85℃@(Tj) 1 10mA 12V 1V@(500mA) 26V 500mA Fixed Over Temperature Protection Positive SOT-223-4 Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS