LM285AM-2.5
Extended
Manufacturer
Texas Instruments
MFR.Part #
LM285AM-2.5
JLCPCB Part #
C3680034
Package
SOIC-8
Description
-40℃~+85℃ 120uVrms 150ppm/℃ 2.5V 20mA Fixed Parallel ±0.8% SOIC-8 Voltage Reference