LM120H-15/NOPB
Extended
Manufacturer
Texas Instruments
MFR.Part #
LM120H-15/NOPB
JLCPCB Part #
C3749548
Package
TO-39-3
Description
-55℃~+150℃@(Tj) 1 15V 200mA 2mA 35V 400uV 80dB@(120Hz) Fixed Negative Over Current Protection、Over Temperature Protection TO-39-3 Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS