LM1117DT-2.5
Extended
Manufacturer
Texas Instruments
MFR.Part #
LM1117DT-2.5
JLCPCB Part #
C3752302
Package
TO-252-3
Description
0℃~+125℃ 1 1.2V@(800mA) 15V 2.5V 5mA 75dB@(120Hz) 800mA Fixed Over Current Protection、Thermal Shutdown、ESD Protection Positive TO-252-3 Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS