ZLDO1117K25TC
Extended
Manufacturer
Diodes Incorporated
MFR.Part #
ZLDO1117K25TC
JLCPCB Part #
C20527140
Package
TO-252-3
Description
-40℃~+125℃@(Tj) 1 1.2V@(1A) 10mA 18V 1A 2.5V 60dB@(120Hz) Fixed Over Current Protection、Over Temperature Protection Positive TO-252-3 Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS