HGTP7N60B3D
Extended
Manufacturer
Texas Instruments
MFR.Part #
HGTP7N60B3D
JLCPCB Part #
C17568226
Package
TO-220AB
Description
-55℃~+150℃@(Tj) 14A 26ns 37ns 600V 60W TO-220AB IGBT Transistors / Modules