HGTP10N40E1
Extended
Manufacturer
Texas Instruments
MFR.Part #
HGTP10N40E1
JLCPCB Part #
C3193424
Package
TO-220-3
Description
-55℃~+150℃@(Tj) 10A 19nC 3.2V@20V,17.5A 400V 60W TO-220-3 IGBT Transistors / Modules