CD74AC240EG4
Extended
Manufacturer
Texas Instruments
MFR.Part #
CD74AC240EG4
JLCPCB Part #
C1548599
Package
PDIP-20
Description
-40℃~+85℃ 1.5V~5.5V 24mA 24mA Tri-State PDIP-20 Buffers, Drivers, Receivers, Transceivers ROHS