BQ25100AYFPT
Extended
Manufacturer
Texas Instruments
MFR.Part #
BQ25100AYFPT
JLCPCB Part #
C206119
Package
DSBGA-6
Description
0℃~+125℃ 1 1mA 2.5V 250mA 3.5V~28V 4.3V Charging IC Lithium Battery Support Support DSBGA-6 Battery Management ROHS