74F240PCQS
Extended
Manufacturer
Texas Instruments
MFR.Part #
74F240PCQS
JLCPCB Part #
C3755047
Package
PDIP-20
Description
0℃~+70℃ 2 3mA 4 4.5V~5.5V 64mA 74F Tri-State PDIP-20 Buffers, Drivers, Receivers, Transceivers ROHS