74F112PC
Extended
Manufacturer
Texas Instruments
MFR.Part #
74F112PC
JLCPCB Part #
C3826599
Package
PDIP-16
Description
0℃~+70℃ 1 105MHz 19mA 1mA 2 20mA 4.5V~5.5V 6.5ns@5V,50pF 74F Series Complementary Falling Edge JK-Type Set and Reset PDIP-16 Flip Flops