RV3-16V221MF80U-R2
Extended
Manufacturer
Taiyo Yuden
MFR.Part #
RV3-16V221MF80U-R2
JLCPCB Part #
C3039903
Package
SMD,D6.3xL7.7mm
Description
-40℃~+85℃ 144mA@120Hz 16V 220uF 6.3mm 7.7mm ±20% SMD,D6.3xL7.7mm Aluminum Electrolytic Capacitors - SMD ROHS