RV2-25V330MU-RR2
Extended
Manufacturer
Taiyo Yuden
MFR.Part #
RV2-25V330MU-RR2
JLCPCB Part #
C2980607
Package
SMD,D6.3xL5.3mm
Description
-40℃~+85℃ 2000hrs@85℃ 25V 33uF 5.3mm 6.3mm 67mA@120Hz 7Ω@120Hz ±20% SMD,D6.3xL5.3mm Aluminum Electrolytic Capacitors - SMD ROHS