BZT52B8V2 RHG
Extended
Manufacturer
Taiwan Semiconductor
MFR.Part #
BZT52B8V2 RHG
JLCPCB Part #
C7093539
Package
SOD-123F
Description
1 Independent 15Ω 500mW 630nA@5V 75Ω 8.04V~8.36V 8.2V ±2% SOD-123F Zener Diodes ROHS