TMPM036FWFG(KY,JZ)
Extended
Manufacturer
TOSHIBA
MFR.Part #
TMPM036FWFG(KY,JZ)
JLCPCB Part #
C1340309
Package
LQFP-100(14x14)
Description
-40℃~+85℃ 128KB 12bit 16KB 2.7V~3.6V 20MHz 32 Bit 85 ARM Cortex-M0 External FLASH LQFP-100(14x14) Microcontrollers (MCU/MPU/SOC) ROHS