TCR4DG105,LF
Extended
Manufacturer
TOSHIBA
MFR.Part #
TCR4DG105,LF
JLCPCB Part #
C5955794
Package
WCSPE-4(0.7x0.7)
Description
-40℃~+85℃@(Ta) 1 1.05V 38uVrms 420mA 5.5V 70dB@(1kHz) 767mV@(420mA) Fixed Over Current Protection、Over Temperature Protection、Soft Start Positive WCSPE-4(0.7x0.7) Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators