GT40QR21(STA1,E,D
Extended
Manufacturer
TOSHIBA
MFR.Part #
GT40QR21(STA1,E,D
JLCPCB Part #
C4153791
Package
TO-3P-3
Description
1.2kV 1.5nF 160uJ 2.7V@40A,15V 230W 40A 600ns 80A TO-3P-3 IGBT Transistors / Modules ROHS