TCR0805N240K
MFR.Part #
TCR0805N240K
JLCPCB Part #
C4341262
Description
-10%~0% -55℃~+125℃ 100mW 240kΩ Thick Film Resistor ±200ppm/℃ 0805 Chip Resistor - Surface Mount ROHS