TCR0805N200K
Extended
Manufacturer
TE Connectivity
MFR.Part #
TCR0805N200K
JLCPCB Part #
C2103897
Package
0805
Description
-10%~0% -55℃~+125℃ 100mW 150V 200kΩ Thick Film Resistor ±200ppm/℃ 0805 Chip Resistor - Surface Mount ROHS