CRGP1206F56K
MFR.Part #
CRGP1206F56K
JLCPCB Part #
C2082453
Package
1206
Description
-55℃~+155℃ 200V 500mW 56kΩ Thick Film Resistor ±1% ±100ppm/℃ 1206 Chip Resistor - Surface Mount ROHS