TPSP6201EM5-L-3-3
Extended
Manufacturer
TECH PUBLIC
MFR.Part #
TPSP6201EM5-L-3-3
JLCPCB Part #
C3021092
Package
SOT-23-5
Description
-40℃~+125℃@(Tj) 1 180mV@(300mA) 200mA 3.3V 5.5V 6uA 75dB@(1kHz) Fixed Over Current Protection、Over Temperature Protection、Enable Positive SOT-23-5 Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS