TPRT9193-28GB
MFR.Part #
TPRT9193-28GB
JLCPCB Part #
C7603382
Description
-40℃~+85℃ 1 2.8V 300mA 50uVrms 6V 70dB@(1kHz) 70uA 90mV@(100mA)、230mV@(200mA) Fixed Positive SOT-23-5 Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS