TPSMAJ28A
Extended
Manufacturer
TECH PUBLIC
MFR.Part #
TPSMAJ28A
JLCPCB Part #
C41425678
Package
DO-214AC(SMA)
Description
-55℃~+150℃ 1uA 28V 34.4V 400W@10/1000us 45.4V 8.8A@10/1000us Unidirectional DO-214AC(SMA) ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS