TPLP3985IM5X-3.3
MFR.Part #
TPLP3985IM5X-3.3
JLCPCB Part #
C4355037
Package
SOT-23-5
Description
-40℃~+125℃@(Tj) 1 15uA 180mV@(300mA) 3.3V 300mA 5.5V 80dB@(100Hz) Fixed Over Current Protection、Over Temperature Protection、Enable Positive SOT-23-5 Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS