TP181C33S5-1
Extended
Manufacturer
TECH PUBLIC
MFR.Part #
TP181C33S5-1
JLCPCB Part #
C5311013
Package
SOT-23-5
Description
-25℃~+85℃@(Ta) 1 18V 3.3V 300mA 320mV@(200mA) 800nA Fixed Over Current Protection、Short Circuit Protection Positive SOT-23-5 Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS