LP5907MFX-3.3
Extended
Manufacturer
TECH PUBLIC
MFR.Part #
LP5907MFX-3.3
JLCPCB Part #
C23380874
Package
SOT-23-5
Description
-40℃~+150℃ 1 180mV@(300mA) 2uA 3.3V 300mA 5.5V 51uVrms 75dB@(1kHz) Fixed Over Current Protection、Over Temperature Protection、Enable Positive SOT-23-5 Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS