AMS1117-1.5
Extended
Manufacturer
TDSEMIC
MFR.Part #
AMS1117-1.5
JLCPCB Part #
C22471984
Package
SOT-89-3
Description
-40℃~+125℃@(Ta) 1.5V 15V 1A 4mA Fixed Over Current Protection、Over Temperature Protection Positive SOT-89-3 Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS