RMS06FT18R0
MFR.Part #
RMS06FT18R0
JLCPCB Part #
C209057
Description
-55℃~+155℃ 100mW 18Ω 50V Thick Film Resistor ±1% ±100ppm/℃ 0603 Chip Resistor - Surface Mount ROHS