RMS04FTN47R5
MFR.Part #
RMS04FTN47R5
JLCPCB Part #
C911887
Description
-55℃~+155℃ 47.5Ω 50V 62.5mW Thick Film Resistor ±1% ±200ppm/℃ 0402 Chip Resistor - Surface Mount ROHS