RMS04FT2742
MFR.Part #
RMS04FT2742
JLCPCB Part #
C208847
Description
-55℃~+155℃ 27.4kΩ 50V 62.5mW Thick Film Resistor ±1% ±100ppm/℃ 0402 Chip Resistor - Surface Mount ROHS