SP20N11NQ
Extended
Manufacturer
Siliup
MFR.Part #
SP20N11NQ
JLCPCB Part #
C41354846
Package
PDFN-6L(2x2)
Description
-55℃~+150℃ 1 N-channel 158pF 19mΩ@2.5V 2.8W 20V 700mV 782pF 7nC@4.5V 8A 98pF PDFN-6L(2x2) MOSFETs ROHS