SMCJ70CA
Extended
Manufacturer
SUNMATE Elec
MFR.Part #
SMCJ70CA
JLCPCB Part #
C5310914
Package
SMC(DO-214AB)
Description
-55℃~+150℃ 1.5kW@8/20us 113V 13.3A 5uA 70V 89.5V Bidirectional TVS SMC(DO-214AB) ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS