SMBJ18CA
Extended
Manufacturer
SUNMATE Elec
MFR.Part #
SMBJ18CA
JLCPCB Part #
C2803679
Package
SMB(DO-214AA)
Description
-55℃~+150℃ 18V 20.5A 23.3V 29.2V 5uA 600W Bidirectional TVS SMB(DO-214AA) ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS